IN.

WENCJA

TWÓRCZA

ARCHITEKTURA wnętrz

wojciech barycki
projektant wnętrz,
doradca inwestycyjny,
projektant doświadczeń

Wprowadzenie

O projekcie

Każdy z nas potrzebuje przytulnej i ciepłej atmosfery w domu. Studio projektowe in.wencja twórcza, tworzy wygodne i funkcjonalne projekty wnętrz starannie opracowując każdy szczegół Twojego wymarzonego domu. uwzględniając Twoje życzenia dotyczące pracy.

Główną ideą projektu jest stworzenie indywidulanej, wygodnego i minimalistycznego interfacu umożliwiającego uporządkowanie informacji oraz oddanie indywidualności i profesjonalizmu firmy, a także podkreślenie wyjątkowości projektów in.wencja twórcza.

Reserch
UX Design
UI Design

Moodboard

Motywem przewodnim In.wencji twórczej są projekty zainspirowane  przytulną atmosferą, a także elegancją i przestronnością wnętrz. Aby to podkreślić, wybieram obrazy, które dodają poczucia prostoty, wygody i praktyczności.

Zarówno dom, jak i rodzina dają człowiekowi to, co najważniejsze: poczucie bezpieczeństwa oraz przestrzeń do rozkwitu ogniska domowego.

Tworząc identyfikację wizualną usług in.wencji twórczej należy pamiętać  o stworzenia dodatkowej wartości usług w postaci odczucia jakości, prestiżu, stworzenia schronie dla najbliższych oraz elementu składowego do wzmocnienia rozkwitu ogniska domowego.

Color & fonty

paleta kolorów jest powściągliwa, nacisk położony jest na naturalne
odcienie barw, aby podkreślić wyrafinowanie i elegancję.
Text
Nagłówek
IN.
wencja
twórcza
Logo
Znak rozpoznawczy
Hasło przewodnie
Tworzymy przytulną przestrzeń dla Twojego domu,
biorąc pod uwagę wszystkie Twoje życzenia i budżet.
Font
Font: Sitka
Font: Metropolis

Prototyp

Desktop

Rozdzielczość 1600px

Mobile

Rozdzielczość 960px

Projekt wersji desktopowej

Landing page
kolejne podstrony

Animacja strony

Projekt wersji desktopowej

Mobile desktop
Insta story

wnioski

Co zrobiłbym inaczej?
Badania są kluczem. W tym przypadku skupiłem się głównie na obszarze UI. W prawdziwym projekcie dużo większą uwagę poświęciłbym badaniom UX     (szczególnie w pierwszej fazie).
Przeprowadzałbym badania jakościowe ( IDI ) i ilościowe ( ankiety ), sortowanie kart podczas projektowania Architektury Informacji oraz testy użyteczności z wireframe'ami Lo-Fi.
Lepiej zapytać o drogę, niż zejść na manowce. W razie wątpliwości zadawałbym więcej pytań na grupach UX, aby uczyć się od osób z większym doświadczeniem niż moje.
Co dalej?
Aktualnie jestem na etapie przeprowadzania testów użyteczności prototypów Hi-Fi. Na podstawie przeprowadzonych testów dokonam zmian w wyglądzie serwisu.
Zależy mi na responsywności serwisu , dlatego po wykonaniu projektu strony internetowej przygotuję projekt wersji mobilnej serwisu.
Podziękowania
Dziękuję za poświęcony czas każdej osobie która dobrnęła do samego końca prezentacji projektu.